Diğer Çözümler

Kimlik Doğrulama & Yetkiler

Güvenlik, ağa dahil olma aşamasında başlar. Şirket, fabrika, ev ya da depo farketmez, ağınıza kablolu ya da kablosuz olarak istediğiniz yerden bağlanabiliyorsanız, önceliğiniz kimlik doğrulama ve yetkilendirme işlemi olacaktır. Ağınıza kimlerin dahil olduğuna ve dahil olduktan sonra hangi yetkilere sahip olduğunu sıkı politikalar ile belirlemek gerekir. Çok faktörlü kimlik doğrulama sistemlerinden 802.1X ve NAC çözümlerine en yetkin teknoloji üreticileri ile birlikte çözümler sunabiliyoruz.

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı & IPS

Güvenliğin yıkılmaması gereken duvarı olarak sahiplendiğimiz ve organizasyonumuzun yılmaz bekçisi olan Firewall’umuzu doğru belirleyip ve en etkin bir biçimde konfigürasyon yapmalıyız. Bu aşamada tecrübeli ekibimiz ile birlikte ölçeklendirme yapabilir ve en doğru lisanslama modeli ile ürünleri konumlandırmaktayız. Marka bağımsız ve tamamen organizasyonunuzun ihtiyaçları doğrultusunda dünyanın önde gelen markalarını sistemlerinize entegre edebilmekteyiz.

Son Kullanıcı Güvenliği & EDR

Ağımızı dışarıdan gelebilecek tüm saldırı ve ataklara karşı korumaya aldığımızı düşünüyoruz fakat asıl tehlikenin her zaman içeride olduğunu unutmamalıyız. Ağımızın en zayıf halkasını maalesef kullanıcılarımız oluşturmaktadır. Bu nedenle de son kullanıcı trafiğini kesintisiz bir şekilde takip ettiğimizde, ağımızda oluşabilecek tehditlerin büyük bir çoğunluğunu daha oluşmadan ya da oluştuktan çok kısa bir süre sonra bertaraf edebilceğimizi biliyoruz. Unutmayın, “erken tespit, erken müdahale hayat kurtarır” !

WEB / E-Posta Güvenliği

Her geçen gün artan mobil cihazlar ve uygulamalar da siber güvenlik tehditlerini de bir o kadar artırmaktadır. Ağımıza gelebilecek olan zararlı e-postaları ya da kullanıcılarımızın zararlı sitelere erişimlerini kontrol altına alabileceğimiz çözümleri en yüksek standartlarda planlayıp devreye almalıyız. Araştırmalar gösteriyor ki, en basit hedefli ataklarda yani kişiye özel saldırılarda maalesef çoğunlukla kullanıcılar bu tuzaklara düşmektedir. Saldırı şekilleri de her geçen gün değiştiğinden ve akıllı bir hale geldiğinden burada yapak zeka destekli çözümler ile ağınızı korumaya alıyoruz. Sandbox ve AI teknolojileri ile destekli sistemleri birlikte kurguluyoruz.

Log Yönetimi & SIEM

Network ve Güvenlik sistemlerinin organizasyonlarda uygulanmasından sonra tüm olayların kayıt altına alınması ve takip edilmesi gerekmektedir. Tüm olay kayıtlarının tutulması ve birbiri ile ilişkilendirilmesi ile organizasyona erken uyarı sisteminin kurulmuş olması demektir. Özetle, organizasyonunuza bir SIEM teknolojisinin entegre edilmesi ile birlikte hep söylediğimiz erken uyarı ve erken müdehale sistemini kurmuş olmaktayız. SIEM kur bırak bir teknoloji değildir, devamlı olarak canlı tutulması ve yaşatılması gereken bir sistemdir. L7 Bilişim olarak, tüm bu teknolojileri sisteminize önde gelen yabancı üreticilerin yanında, yerli ürünler ile de çözümler sağlayabiliyoruz.

Bizimle iletişime geçip, profesyonel ekibimizle tanışmak ister misiniz?